Hnojiva postřiky

      Vítejte na stránce zahradnictvi-koudelka.wbs.cz v sekci Hnojiva postřiky

 

 

 

Kromě prodeje rostlinného materiálu, Zahradnictví Koudelka nabízí svým zákazníkům, prostředky na jejich hnojení a ochranu. V našem zahradnictví  můžete zakoupit více druhů chemických přípravků na ochranu rostlin například proti plísním, hnilobám, padlému, rzím a mnoha dalším nemocem.
                                                                                                                                                                              
Nezbytnou součástí přípravků na ochranu rostlin jsou postřiky proti savým a žravým škůdcům jako jsou třeba molice, mšice, červci, svilušky, slimáci, housenky atd.


Také se neobejdeme bez chemických přípravků na likvidaci nežádoucích rostlin(plevelů).Většinou to jsou totální selektivní herbicidy které se při postřiku vstřebají do celé části rostliny a ona odumře i s kořeny.Velmi dobrá účinnost je na vytrvalé plevele jako je třeba pýr, svlačec, jetel apod. u kterých je velmi náročné a často neúčinné manuální odstraňování.  


Potřebnou součástí pro dobrý růst rostlin jsou hnojiva které rozdělujeme především na průmyslová (uměle vyráběná)  a přírodní.Průmyslová hnojiva je mnoho druhů, od kapalných forem které se přidávají do zálivky a nebo se můžou i používat jako postřiky na list kde je nejrychlejší přijmutí rostlinou. Nebo se především využívají v pevné granulované formě kde je nejlepší využívat taková skupenství, jednak bohaté na pestrost stopových prvků a zároveň především dávat důraz na  postupné rozpouštění v substrátu tak aby je rostlina mohla co nejvíce využít.Tím se i předejde zbytečným ztrátám a negativnímu vyplavování živin do okolního prostoru třeba při přívalových deštích.


Přírodní hnojiva se vyrábějí i jako granulovaná. Mají velkou výhodu před uměle vyráběnými hnojivy jelikož je rostliny lépe přijmou a nezatěžují životní prostředí.


Naše firma Zahradnictví Koudelka nabízí všem zákazníkům z maloobchodní činnosti více druhů postřiků, hnojiv, substrátů (zemin) u kterých Vám rádi poradíme na jaký druh choroby, škůdce je nejúčinnější a zároveň Vám doporučíme který druh zeminy je nejlepší na pěstování konkrétního druhu rostliny.
 

TOPlist