Pěstební substráty

        Vítejte na stránce zahradnictvi-koudelka.wbs.cz v sekci Pěstební substráty

 

 

 

                                                                            Pěstební substráty


V dnešní době se zahradnická činnost prakticky neobejde bez používání pěstebních substrátů. Ještě v dnešní době je velká část laické veřejnosti přesvědčena, že používání pěstebních substrátů je zbytečné. Panuje názor, že stačí zakoupenou rostlinu prostě vysázet na zahradu a hotovo. Zákazník mnohdy obětuje nemalé finanční prostředky na rostliny, ale do odpovídajícího substrátu už investovat nechce. Má to za zbytečné. Ve většině případů je pak zklamán z výsledků své práce na zahradě a obviní zahradnictví, kde dříve rostlinu zakoupil.


Také nesmíme zapomenout na to jaká je původní půda na dotyčném pozemku.Zda je dostatečně propustná.Hodně zahrad má špatně propustné půdy, (jílovité zeminy) kde je za potřebí zvážit v úvahu odvodnění  místa kde má být dotyčná rostlina vysázená.Jinak přesto že se rostlině dodá dostatečné množství kvalitní zeminy je opět velmi vysoká pravděpodobnost že odumře.


Pro ty kteří ví své, máme skladem celou škálu substrátů jak universálních, tak ušitých přímo na míru jednotlivých, na půdní podmínky specificky náročných rostlin. Jedná se např. o substráty pro vřesovištní rostliny, azalky a rododendrony, okrasné dřeviny, keře, stromy, ovocné dřeviny, atd.
  

 

 

TOPlist